çiçek ara sepet

Benjamin X Saksıda Pachira

189
,00 TL
(KDV Dahil)
Ürün Kodu: hd287

Benjamin X Saksıda Pachira

189,00 TL (KDV Dahil)
Aradığın konuma ait bir sonuç bulunamadı.

Ürün içeriği,

Benjamimn x serisinde Pachira, Kalanchoe ve Howartia bitkisi ile aranje edilen ürünümüz yanında dekoratif balonlarla gönderimi yapılmaktadır.

Pachira bitkisinin yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması: Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki diğer ışıklardan da yararlanabilir. Kış ya da yaz ayı fark etmeksizin oda sıcaklığına sahip bir yerde bakılmalıdır. Güneş ışığını gören kısım ışığa doğru bir eğilmede bulunur. Bu eğilmeleri engellemek için çiçeğin diğer kısımları ile belirli aralıklarla yön değiştirmeliyiz. Hava akımlarından kolay etkilenen pachira bitkisini bu etkiden korumak için önlemler alınmalıdır. Her bitki gibi zamanla topraktaki vitamin ve mineralleri tüketen bitkiye yılda en az bir ya da iki kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır. Saksı değişimini bitkinin gelişim sürecine bağlı olarak köklerinin çok uzadığı dönemlerde değiştirmek yararlıdır. Pachira bulunduğu yerde başka cisimlere temasta bulunmamalıdır. Pachira bitkisini yetiştirmede en önemli kural kış aylarında oda sıcaklığının 7 °C nin altında olmaması gerektiğidir.

Sulamada dikkat edilmesi gereken hususlar: Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunarak çok az sulanmalıdır. Yaz aylarında ise bitkinin suya olan ihtiyacı artacağından bitkiye verilen suyun arttırılması gerekmektedir. Su toprağın her kısmına ulaştırılmalıdır. Bitkiyi sularken kullanılan kap her sulamada aynı ölçüde, sulamalar aynı günde ve aynı miktarlarda sularla yapılmalıdır. Pachirada çok büyük bir değişim görülmediği sürece sulamada kullanılan kap, ölçü ve su miktarı değiştirilmemelidir. Bitkiye kış aylarında musluktan aldığımız soğuk çeşme suyunu vermemeliyiz. Verdiğimiz su oda sıcaklığında olmalıdır. 

 

 

Yorumlar
Ortalama Puan: